Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri :

Alüminyum doğrama sistemleri uzun ömürlüdür .
Alüminyum doğrama sistemleri yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur.
Alüminyum doğrama sistemleri hassas ölçülerde üretilebilir.
Alüminyum çerçeveler geniş açıklıklara izin verir.
Alüminyumun doğrama sistemleri nin bakımı kolaydır.
Alüminyum çevrecidir.
Alüminyum mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

 

Kuşcu Alüminyum Doğrama Sistemleri :

Olarak Yıllara dayanan Tecrübemizle Sizlere Hizmet vermekten Gurur Duyuyoruz. Neden alüminyum doğrama?Neden alüminyum? Alüminyumun avantajları nelerdir? neden alüminyum?

Alüminyum pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür. Bunun için gereken teknoloji daha 1970’lerde Ensinger firmasının insulbar ısı yalıtım plastiklerini icat etmesiyle hayatımıza girmeye başladı. Ancak ülkemizde birincisi yanlış sistem seçimleriyle (yalıtımsız ve yalıtımı düşük olan doğrama kullanımı) ikincisi de kötü uygulamalarla alüminyumu farklı tecrübe ettik.
Kayseri Alüminyum pencerelerin avantajları

Alüminyum uzun ömürlüdür
Alüminyum, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal (kontrollü oksitlendirme) ile oksitlenmesi (korozyon) engellenir. (Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.) Bir alüminyum pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak alüminyum pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.

Alüminyum yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur

Alüminyum pencere ve kapılar, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumaya devam eder. Bu, özellikle yüksek ve geniş çerçeve aralıklarının olduğu uygulamalarda son derece önemlidir. Isı yalıtımlı alüminyum profillerde, termal uzama katsayısı alüminyum ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanmış %25 cam lifi içeren poliamit ısı yalıtım plastikleri kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede alüminyum çerçeve ve yalıtım sağlayan plastik birlikte uzayıp kısalırlar.

Alüminyum hassas ölçülerde üretilebilir
Alüminyum profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için mimarlara, isteğe göre özelleştirilmiş tasarım olanakları sunarlar. Yani alüminyum profiller çok hassas ölçülerde üretilebilirler.

Alüminyum çerçeveler geniş açıklıklara izin verir
Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalar la sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz.
Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.

Alüminyumun bakımı kolaydır
Alüminyum doğası gereği yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizliği ve bakımı ahşaba ve vinil (PVC-u) pencerelere göre son derece kolaydır. Vinil pencerelerin ilk günkü görüntülerine kavuşmaları için 6 ayda bir alkalin deterjanlarla silinmeleri gerekir. Alüminyum ise yağmurla bile temizlenir.

Kuşcu Alüminyum çevrecidir..
Kayseri Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri
%100 geri dönüşümlü, doğal ve çevrecidir. Geri dönüşümünde %95 enerji tasarrufu sağlanır. Yani geri dönüşümü için harcanan enerji birincil üretim için harcanan enerjinin sadece %5’idir. Alüminyum hurdaların geri dönüşümünden 80 milyon ton sera gazı emisyonundan tasarruf edilir. Kurşun, civa vb. zehirli ve kansorojen maddeler içermez.

Kuşcu Alüminyumun yangın performansı
Alüminyum yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Kayseri Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri pencereleri yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin önemli bir özelliğidir. PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salabilir.

Alüminyumun muadili PVC değildir
Kayseri Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri olarak ; Alüminyumun yerine plastik (PVC) doğrama kullanılamayacağı bir çok durum vardır. Cephe, pencere ve sürme doğrama çerçevelerinin mümkün olduğunca daraltılması ve böylece geniş cam açıklıkları elde etmek, geniş sürme ve kanat açılımlı doğramaları hayata geçirmek, çerçevelere ağır mekanik yükler taşıtmak ancak alüminyum malzeme ile mümkün olabilmektedir. Bu açıdan alüminyum halen mimari projelerin vazgeçilmezidir. Alüminyum doğrama, PVC-u doğramaya göre çok daha dayanıklı ve güçlüdür, yangında tehlikeli salt asit gazlar yaymazlar.

Alüminyum mükemmel ısı yalıtımı sağlar
Bildiğiniz üzere alüminyum, ısı yalıtımı için çok da uygun bir materyal değildir. Ancak alüminyum pencerelerde kullanılan alüminyum profiller termal olarak bölümlenirler. Kısaca iç mekana ve dış mekana temas eden alüminyum profil parçaları plastik ısı yalıtım bariyerleriaracılığı ile birbirlerinden ayrılır yani 2 alüminyum parça birbirine temas etmez. Böylece ısı yalıtımı sağlanır. Ancak ısı yalıtımını iyileştirmek için bu yalıtım bariyerlerinin uzunluğunu artırmak başta olmak üzere birçok geliştirme yapılır.

Alüminyum pencerelerde terleme olur mu?
1970’lerin başında dünyada ısı yalıtımlı profiller üretilmeye başlanmış olsa da Türkiye’de ilk yıllardaki yalıtımsız ve/veya detayları, tamamlayıcıları eksik alüminyum pencere uygulamaları kullanıcılarda “alüminyum ısıyı iletir”, “alüminyum pencerelerde yalıtım iyi değildir” gibi yanlış algıların oluşmasına sebep olmuştur. Oysa özellikle günümüze gelindiğinde ısı yalıtımlı pencereler son derece iyi ısı yalıtım değerlerine sahiptir ve bu konuda plastik pencereleri aratmamakta dırlar. Alüminyum pencerelerin terlemeye sebep olduğu da kesinlikle yanlıştır.

Zengin açılım seçenekleri
Alüminyum doğramalarda çok çeşitli pencere stil ve pencere açılım seçenekleri vardır. Bu açılım seçeneklerini gerçekleştirmek için her isteğe uygun aksesuarlar bulunmaktadır. Bu aksesuarların kullanılacağı aksesuar yuvaları, alüminyum sistem üreticileri tarafından aksesuar standartları dikkate alınarak tasarlanır.

Kayseri Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri farklı yüzey ve renk seçenekleri sunar
Metalin doğal rengi kalite hissi yaratır, projelere estetik görünüm katar. Eloksal yüzey işlemi ile metalik görünümde, istenildiğinde ayna parlaklığında gümüş, siyah, bronz, altın renklerinde yüzeyler elde edilir. Lake görünüm istendiğinde ise çok çeşitli RAL renk alternatifleri söz konusudur. İstenilen RAL renginde elektrostatik toz boyama işlemi ile uygulanabilir. İstendiğinde iç ve dış ortamlara bakan yüzeyleri ayrı yüzey kaplamaya tabi tutularak projelerde bütünlük sağlayacak şekilde kullanılması da mümkündür.

Kullanım Alanları

– İş merkezleri
– Oteller
– Hava alanları
– Alışveriş merkezleri
– Hastaneler
– Kamu binaları
– Konutlar
-Ofisler
-Bürolar
-Tüm Cephelere Uygulanabilir…

Bizden Haberler

Kayseri Art Platform

Kayseri Art Platform Tarafımızca Yapılmış ve Tamamlanmış projemiz.  Kayseri Mimarsinan organize sanayisinde bulunmaktadır. Gri Kompozit Silikon Cephe ve Ahşap kompozit Uygulamaları Yapılmıştır. Silikon Cephe de Mavi ve Yeşil Reflekte Cam İç içe kullanılmıştır. Tasarım Rüzgarlık ve Güneş kırıcıyla Zenginleştirilmiş Alüminyum Doğrama ve Foto selli Kapı uygulanmıştır. Şantiye Fotoğraflarımız Aşağıda sizlerle paylaşılmıştır.  

Kayseri İç Mimarlık

Kayseri İç Mimarlık  Dekorasyon Tasarım Kuşcu Mimarlık  Olarak 2008 Yılından İtibaren  Kayseri de İç mimarlık Dekorasyon Tasarım Sektörlerinde Anahtar Teslim Hizmetler Vermekteyiz. Konut ve Özel Yaşam Alanları Yaşamınızı güzel kılmak için, mekanlarınızı şık ve konforlu tasarımlarımız ile buluşturarak yaşam kalitenizi arttırıyoruz. Ticari Alanlar ve Yapılar Markaya kurumsal kimlik kazandırarak ticari hayatınızı olumlu yönlerde etkileyecek fonksiyonel […]

Kırşehir Silikon Cephe Sistemleri

Kırşehir Silikon Cephe Sistemleri : Kırşehir Silikon Cephe Sistemleri  Yapılarınızın parlayan yüzüdür. Dışarı dan bakıldığında sadece cam cephe olarak görünmesini sağlar. Ekonomik Silikon Cephe Giydirme ve Kaplama Sistemleri Bu muhteşem görselliğin yanı sıra bir çok teknik özellik de katar. Alüminyum doğramadan oluşturulan karkas üzerine cam ve alüminyumun muhteşem görselliği… Strüktürel Silikon Cephe Giydirme Sistemi silikon uygulaması ile tamamen cam görünümlü, giydirme ve kaplama cephe sistemidir. Silikon cephe giydirme sistemlerinin tercih edilmesindeki en önemli neden bu uygulamanın kendi sunduğu özgün […]

Tüm haberlerimize bakın

Çözüm Ortaklarımız